Home / Evde İş İmkanları / Isparta İş İmkanları – Isparta’da Yapılabilecek İşler

Isparta İş İmkanları – Isparta’da Yapılabilecek İşler

ISPARTA’DA YAPILABİLECEK İŞ İMKANLARI

Akdeniz Bölgesi’nde önemli bir yere sahip Isparta ili, iş imkanları bakımından da oldukça farklı kolların yer aldığı illerimizden birisi. Hem turizm hem de sanayi kollarının çeşitlendiği Isparta’da en çok dikkati çeken çıra paketlemesi işidir. Çıra, reçinesi yanabilen ağaçların küçük parçalarıdır. Mangal ve sobalarda kullanılan bu özel çıralar, insanlar için ek gelir kaynağı olarak ortaya çıkmaktadır.

Kalın bir kağıdı andıran özel bir çıra çeşidi, özellikle mangal ateşi tutuştururken sıkça kullanılıyor. Tek tek paketlenmesi gereken bu özel çıralar, evlerinden ek gelir elde etmek isteyen ev hanımlarına veriliyor. İsteyen kişilerin evlerine çuvallar ile gönderilen bu çıralar, paketleme işlemi bittikten sonra tekrar firma tarafından kapıdan alınıyor. İster aylık istenirse de günlük ödemeler yapılıyor. 2016 yılında bu işin güncel fiyatı 1000 adet çıra paketlemesinde 50 TL kadardır. Aile üyeleriniz ya da arkadaşlarınız ile dahi yapılabilecek bu iş ile günlük 50 TL kazansanız, aylık asgari ücretten daha fazla ücret kazanabilirsiniz. Hem de evinizde çalışarak…

Bu işin yanı sıra Isparta iş imkânı deyince deyince akla gül ve gül ürünlerinin geldiği aşikar. Sadece ülkemizin değil, dünyanın da gül bakımından en zengin yerlerinden olan Isparta bu sektörde bir çok hareketliliği de beraberinde getiriyor. Şimdiden binlerce ailenin geçim kaynağı olan Isparta gülleri, özellikle kozmetik ve parfüm yapımında en temel ham kaynaktır. Bu kapsamda eğer Isparta’da yaşayan biriyseniz ve gül yetiştiriciliğine uygun alanınız varsa, gül yetiştiriciliği ile az sermaye ile çok paralar kazanabilirsiniz. Çünkü gül bahçesi kurmanın neredeyse maliyeti hiç yok gibi. Gül için ayrıca fide parası ödemenize de gerek yok. Budama esnasında çıkan dallardan yeniden dikim yapılabiliyor. Eğer bakım konusunda bilgiliyseniz, bakıma da para ödemeyeceksiniz.

Isparta’da yapılabilecek işlerden en çok rağbet gören gül yağı yapımıdır. Günümüzde gramı 20 TL’den satılan gül yağı, gül üreticilerinin en çok para kazandığı üründür. Ortalama 4 ton gülden 1 kg yağ üretebildiğini düşününce, elde edeceğiniz paranın büyüklüğünü hesaplayabilirsiniz. Öte yandan dekar başına 800 kilo gül yetişebiliyor ve fiyatı da 4.50 TL’den alıcı buluyor. Bu tip bir üretim ile 1 dekar alandan 3600 TL gelir elde etmenin mümkün.

Gül ürünlerine bu denli bir rağbet olan şehirde, bu ürünleri satan bir dükkan açmanız da size oldukça fazla paralar kazandırabilir. Toptancısından alacağınız bu ürünler ile güle ait gül suyu, gül lokumu, gül kremi gibi her türlü kozmetik ve parfümeri ürününü satabilirsiniz. Davraz Dağı, Kelebek Vadisi, Eğirdir Gölü gibi turistik yerlerde bu ürünlerin satışını stantlarda yapabilirsiniz.

Isparta denilince akla ilk gelenlerden biri de meşhur Isparta halılarıdır. Bu halıların kaliteli olmasının nedenleri ise; içindeki düğüm sayısının yoğunluğu, ham maddenin kalitesi, halı boyalarının kalitesi, desenlerin konumlandırılmasındaki dikkat ve renklerin mükemmel uyumudur. Son yıllarda unutulmaya yüz tutan halı işini ancak bir kaç kişi ve kurum yapmaktadır. Bu konuda sermayeniz varsa, halı dükkanı açabilir ve bu meşhur kalitedeki halıları satabilirsiniz. Hatta yurtdışına internet üzerinden pazarlayabilirsiniz.

Isparta’da ek iş yapma imkanları büyük işler gibi görünse de aslında bir hayli gelir kazandıracak tipik işlerdir. Size düşen sadece sermayeniz, yetenekleriniz ve işin tanımını belirlemeniz olacaktır.

About Ayla

Check Also

Evde paketleme işi ile emeklilik imkanı

Ev Hanımlarına Paketleme İşi İle Emeklilik Olanağı

Ev hanımları, yıllar boyunca evleri içerisinde ailelerinin her türlü ihtiyacını karşılayan ve neredeyse tam zamanlı …

28 comments

 1. Her türlü ev isì yapabilirim

 2. Çıra paketleme isi istiyorum tel 05432410061isparta merkez

 3. Çıra paketleme işini yapmak istiyorum

 4. çıra paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 5. Çıra paketleme işini yapmak istiyorum

 6. Çıra paketleme işini yapmak istiyorum.evde yapabilecek kına paketleme buzdolabı süsü gibi işlerde yapabilirim

 7. Duygu Taşdemir

  Çıra paketleme işini yapmak istiyorum. Şeker, kına, sabun vs. her türlü ürünleri paketleme işi de yapabilirim. Ahşap boyama ve nakış belgelerim var. El becerilerim çok iyi ve temiz çalışırım. Evde yapabileceğim bir iş istiyorum.

 8. Merhab isparta merkezde otutuyorum Her turlu paketleme katlama isi yapabilirim. Acil ise ihtiyacım var.Geri donus yaparsaniz sevinirim ?

 9. Çıra paketleme ve harici paketleme benzeri isler ekibimizce itina ile yapılır y alvacta ikamet etmekteyiz siparişler dilediniz zaman adresten alınıp teslim edilir teşekkürler

 10. Çıra paketleme işi yapmak istiyorum. Her türlü ürün paketlemesi yapabilirim. Ev hanımıyım yeterli vaktim var.

 11. Ben her türlü paketleme işi yapabilirim lütfen geri dönüş yapin

 12. Her turlu paketleme isi yapabilirim 05306886621

 13. Evde paketleme işu yapmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

 14. Ev hanımıyım bu işe ihtiyacım var lütfen geri dönüş yapar mısınız 5303304001

 15. kordon kapo susu paket isleri yapmak isyiyorum yardomci olurmusinz ltfn

 16. Her tür paketleme etiketleme yapabilirim cocugum oldugu icin dısarıda calışamıyorum yardımcı olursanız sevinirim 553 033 37 91

 17. Çıra paketleme k istiyorum ısparta merkezdeyim

 18. Çıra işini yapmak istiyorum acil ihtiyacım var

 19. İyi günler çıra paketleme işini yapmak istiyorum

 20. Iyi gunler Çıra paketleme işi yapmak istiyorum

 21. Çıra paketleme isi yapmak isytiyorum

 22. Merhaba Bn de bu paketleme işi yapmak istiyorum. Lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim. Çok ihtiyacım var ISPARTA

 23. Ispartada oturuyoruz çıra paketleme işi yapabilirim yardımcı olurmusun

 24. İyi günler bende çıra paketleme işi yapmak istiyorum. Ayrıca diğer paketleme işleri de olabilir.Isparta

 25. Cira paketleme isi yapmak istiyorum diger paketleme isleride olabilir

 26. Bende yapabilirim. Her türlü ev işi

 27. ısparta merkezdeyim. her türlü ek iş ev işi yapabilirim.

 28. Fadime Gülşen

  Çıra paketleme işi yapmak istiyorum ayrıca diğer paketleme işleri de olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir