Home / Evde İş İmkanları / Ek iş fikirleri 2018

Ek iş fikirleri 2018

EK İŞ FİKİRLERİ 2018

 

Yaşadığımız çağın teknoloji ve internet çağı olduğu düşünülürse, bu imkânları kullanarak ek gelir elde etme fikri de kendiliğinden ortaya çıkıyor. Bilindiği üzere hemen her faaliyetimizi internet üzerinden yapmaktayız. Sıradanmış gibi görünen bu alışkanlıklarımız, artık çocukların faaliyetlerine kadar inmiştir. Oyunlarında ve beceri gelişimlerinde teknolojiden destek alan ailelerin sayısı da gittikçe artmaktadır. Bu durum bazı konularda sıra dışı ek iş fikirleri yaratmaktadır.

Kulağa biraz garip gelse de, teknolojiyi kullanarak para kazanmak mümkün. Eğer diksiyonunuz düzgün ise ve rahatlatıcı bir ses tonuna sahipseniz, evde masal anlatarak para kazanabilirsiniz. Eskiden aile bireylerinin, yatmadan önce çocuklarına okudukları masal kitapları, yerini dijital dünyaya bıraktı. Günümüz çocukları artık bilgisayarlarından ya da tabletlerinden dinledikleri masallar ile uykuya dalmak istiyorlar. Hâl böyle olunca da, online ortamda seslendirilmiş masallar dikkati çekiyor. Bu noktada siz de güzel ses tonunuz ile seslendirdiğiniz masallarınızı sosyal medyada paylaşarak, ücret alabilirsiniz. Bu iş için bilgisayara, ses kayıt programına ve mikrofona ihtiyacınız olacak. Masal ücretlendirmeleri, tamamen masalın uzunluğuna bağlıdır. Ancak sırf uzun olsun diye sıkıcı bir masal anlatmaktansa, çocuğun gelişimine hitap edecek masalları anlatmak, kazancınızın daimi olması bakımından önemli bir durumdur.

 

Evde yapılabilecek diğer bir iş fikri ise çanta yapımıdır. Bilindiği gibi çantalar, gündelik hayatımızın vazgeçilmez parçalarıdır. Özellikle bayanlar söz konusu çanta olunca, koleksiyon yaparmışçasına satın almaktan geri kalmazlar. Bu durumu değerlendirerek, yaratıcılığınızı yeteneğiniz ile birleştirerek, bu sektörden para kazanabilirsiniz. Evde çanta yaparak para kazanmak istiyorsanız, bu iş konusunda tamamen özgün olmalısınız. Moda dünyasında hit olan parçalar, çok çabuk popülerliğini kaybettiği için hali hazırda yapılan çanta tasarımları size fikir olmayacaktır. Bu nedenle bayanların göz zevkine ve şıklık tercihine göre çantalar tasarlamalı, tasarımlarınızın daha dikkat çekici olmalarını sağlamalısınız. Bu konuda fikir sahibi olmak isterseniz, online satış sitelerinden en çok tercih edilen bayan çantası modellerini araştırabilirsiniz.

Sıra dışı şekilde tasarladığınız çantalarınızın fotoğrafını çekerek, internete ortamında satabileceğiniz gibi, çevrenizdeki arkadaşlarınıza da satabilirsiniz. En iyi reklamı yapılan ürün, kullanılan ve tavsiye edilen üründür. Bu nedenle ilk etapta çevrenize satış yapmanız, tavsiye üzerine daha çok sipariş almanız anlamına gelecektir. Öte yandan çanta mağazaları ile iletişime geçebilir, bir çok tane çantanızın tanıtım amaçlı satılmasını isteyebilirsiniz. Eğer stand açarak satış yapmak isterseniz, belediyelerden almanız gereken yasal satış izinlerinin olduğunu unutmayın.

 

Ek iş fikri olarak düşünülebilecek bir diğer ürün ise gelin buketleridir. Düğün törenlerinde, en dikkat çekici kişi gelindir. Dolayısıyla baştan aşağı geline ait tüm ürünler göze hitap eder. Bunlardan biri olan gelin buketleri konusunda, her gelin adayı en görkemli ve dikkat çekici gelin buketine sahip olmak ister. Dolayısıyla bu isteğe hitap edebileceğinizi düşünüyorsanız, güzel süslemeler ve çiçekler ile donatılmış muhteşem gelin buketleri hazırlayabilirsiniz. Maliyetinin az olması ancak özel gün ürünü olduğu için bir hayli pahalı satılması, bu işi yapmak isteyenleri cezbetmektedir. Bu nedenle hayal gücünüzü kullanarak, en güzel tasarımları oluşturmalı ve kurdele, kumaşlar ve doğal-yapay çiçekler ile süslemelisiniz. Satış için ister gelinlik aksesuarları satan mağazalar ile anlaşabilir, isterseniz de internette blog açarak satış yapabilirsiniz.
[/seven_twelveth][/row][/well]Genel tavsiye çevrenizdeki gelin adaylarını bulmak olacaktır. Kulaktan kulağa yapılan tavsiyeler ve reklamlar, daha çok sipariş almanızı sağlayacaktır. Hem kolay hem de pratik şekilde hazırlanan gelin buketlerini 150 ile 300 TL arasında satmanız mümkün.

Ek iş fikirleri kapsamında değerlendirilebilecek daha bir çok iş kolu bulunmaktadır. Size düşen bilgi ve becerinizi harmanlayarak, en uygun işi seçmek ve bir yerden başlamak olmalıdır. 2016 yılının daha da zorlaştırdığı ev geçindirme süreci mutlaka ek bir iş yapmayı gerektirdiğinden, en azından evde yapılabilecek ek iş fikirleri ile ekonomimize katkı yapmak olanaklıdır.

About Ayla

Check Also

Evde paketleme işi ile emeklilik imkanı

Ev Hanımlarına Paketleme İşi İle Emeklilik Olanağı

Ev hanımları, yıllar boyunca evleri içerisinde ailelerinin her türlü ihtiyacını karşılayan ve neredeyse tam zamanlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir