Ot Yetiştirme Makinesi » Ek İş İmkanları, İş Fikirleri, Yeni İş Kurmak

Ot Yetiştirme Makinesi

OT YETİŞTİRME MAKİNESİ İLE KAZANACAKSINIZ

Yaz kış demeden, hatta iklime hiç bağlı kalmadan, hayvancılık yapanlara taze ve yeşil yem üretmek nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Ot yetiştirme makinesi ile 365 gün boyunca yem ihtiyacınızı karşılayabilecek ya da yetiştirdiğiniz otları satarak, ciddi kazanç elde edebileceksiniz. Ayrıca ot yetiştirme makineleri ile öyle büyük yatırımlara, sermayeye ya da geniş tarım alanlarına da ihtiyacınız olmayacaktır.

is-imkanlari.com

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar, geyikler, lamalar gibi hayvanlar, çiğneme biçimleri olarak geviş getiren hayvanlardır. Bu tip hayvanların sindirim sistemleri, gıdayı midede yumuşatma, sonra yediklerini yeniden geri çıkararak (geviş getirme) ağızda yeniden çiğneme şeklinde çalışan bir yapıya sahiptirler. Bu sindirim sistemi, daha çok yeşil bitkiler ve taze yemler ile daha randımanlı çalışmaktadır. Fakat bu hayvanlara kalitesiz ve taneli yem verilirse, sindirim sisteminin verimi düşer ve yedirilen yemin neredeyse çeyreği kadar olan bölümü vücuttan dışarı atılır.

Bu dışarı atılan yemin hayvan için bir değeri olmadığı gibi, hayvan için ciddi sorunlara da neden olabilir. Çünkü yem taneleri midede bakteriler nedeniyle hızlı bir şekilde mayalandığı için, asit seviyesi oldukça artmaktadır. Bu da hayvan üzerinde kalp durması, böbrek yetmezliği gibi sağlık sorunlarına ya da daha ciddisi hayvanın ölümüne  bile neden olabilmektedir.

is-imkanlari.com

Buna karşın yeşil yem, geviş getiren hayvanların sindirim sistemlerinin %100 oranla verimi çalışmasına ve daha besili olmalarına yol açar. Arpa tanelerinden yetiştirilen taze yeşil yem, kandaki kırmızı kan hücresi sayısını artırmakta ve böylece kan içerisinde daha fazla oksijen üretilmesini sağlamaktadır. Bu oksijende, hayvanlara günlük hayatta daha da fazla atletik performans  gösterir. Tüm bunlarla birlikte yeşil ve taze yemin faydaları saymakla bitmez.

İşte bu noktada ot yetiştirme makinesi ile buğday, fiğ, çavdar, yulaf, arpa, yonca, mercimek gibi bir çok ürün yetiştirilebilmektedir. Çünkü ot yetiştirme makinesi içerisinde, miktarları değişmekle birlikte günlük kullanılan 28 tepsi, toplamda da 196 adet tepsi bulunmaktadır. Hatta bazı ot yetiştirme makinelerinde günlük 1000 kilogram taze yeşil yem bile üretilebilmektedir.

is-imkanlari.com

Son olarak ot yetiştirme makinesinde yetiştirdiğiniz otları, büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftliklerine, haralar ve özel at çiftliklerine, kanatlı hayvan çiftliklerine ya da doğal hayvanat bahçelerine yem üretme konusunda kullanabilirsiniz. Makinenin kapasitesine, kullanılacak tohumun özelliğine ve miktarına göre günde 100 kilogram taze yeşil ot üretebilir, kilogram başına satabilirsiniz.

 

Ot Yetiştirme Makinesi Galeri

Etiketler: ot yetiştirme makinesi, ot yetiştirme makinesi nasıl çalışır, ot yetiştirme makinesi fiyatları, ot yetiştirme makinesi hakkında bilgi, ot yetiştirme makinesinde neler yetiştirilebilir, ot yetiştirme makinesi karlı bir iş mi

 

Konu hakkında kafanıza takılan yahut sormak istediğiniz birşey olması halinde alttaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir