Giresunda iş imkanları » Ek İş İmkanları, İş Fikirleri, Yeni İş Kurmak

Giresunda iş imkanları

Giresunda iş imkanları

Giresunda iş imkanları

Giresun ili Karadeniz bölgesinin doğusunda yer almaktadır. Kent ekonomisinde çiftçilik, hayvancılık ve tarım etkilidir. Tarıma dayalı sanayileşme birçok kişiye iş imkanı sunmaktadır. Bu yazımızda kentteki iş alanları, sektörler, sanayideki gelişmişlik düzeyi gibi konular hakkında kısa bilgiler verilecek olup, bu doğrultuda; Giresun ilimizdeki iş olanaklarından ve ekonomisinden kısaca bahsedilecektir.

Giresun’ un başlıca geçim ve gelir kaynağı tarımdır.

Tarımın büyük çoğunluğunu fındık oluşturur ve hasat zamanlarında bir çok kişiye dönemsel iş imkanı verir. Kentte fındık ticareti oldukça yaygındır ve neredeyse tamamını oluşturmaktadır. Giresun’ un diğer önemli geçim kaynakları hayvancılık ve balıkçılıktır.

Giresunda iş imkanlarıBirçok insan geçimi hayvancılık ve balıkçılıkla sağlamaktadır. Sanayisi tarıma dayalı olarak oldukça gelişmiştir. Orman varlığı bakımından da zengin olan kentte Seka Kâğıt Fabrikası büyük bir kitleye bünyesinde iş olanakları sunmaktadır. Bunun yanında Fiskobirlik Entegre Fındık İşleme Tesisleri ve Yonga Levha Fabrikası en büyük sanayi kuruluşları arasındadır ve birçok işçi alımı yapmaktadır. Bu sanayi kuruluşları gibi yine kentte var olan Tirebolu Çay Fabrikası, fındık kırma atölyeleri, metal eşyâ fabrikaları, kolonya fabrikaları, dokuma tezgâhları, kereste fırınlama atölyeleri, Giresun peynir ve tere yağ fabrikası ve un fabrikaları binlerce kişiye iş fırsatı vermektedir.

Çiftçiliğin kent ekonomisine katkısı azımsanmayacak kadar fazladır. Eğitim, gıda ve hizmet sektörlerinde de iş olanakları bulmak mümkündür.

Yazımızda Giresun ekonomisi ve iş olanakları hakkında kısaca bilgi verilmeye çalışılmıştır. Gelişen sanayisi ile birlikte kentteki iş imkanlarını kaçırmamak adına bu alanlarda bir iş arayışı yapmanın yerinde olacağı düşünülmektedir. Eğer Giresun da yaşıyorsanız ve iş arıyorsanız bu bilgiler doğrultusunda iş ilanlarına bakmak faydalı olacaktır.

Yorum Yap

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

giresunda nasıl bir iş kurulabilir veya birelsel olarak ne tür işler yapılabilir? Daha önce bir girişiminiz veya bir düşünceniz oldu mu? Memleketimizin her köşesinde muhakkak yapılabilecek bir iş, geliri yüksek iş imkanları vardır. Önemli olan bu fırsatı araştırıp bulabilmek ve değerlendirmektir. Yorum bölümümüzden daha önce edinmiş olduğunuz iyi yahut kötü tecrübelerinizi paylaşmanız binlerce okuyucumuza yol gösterici olacaktır ve takipçi kitleniz oluşacaktır.
Unutmayalım, bilgi paylaştıkça çoğalır.

Konu hakkında kafanıza takılan yahut sormak istediğiniz birşey olması halinde alttaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Etiketler:giresunda iş imkanları, giresunda iş kurma, giresunda ne iş yapılabilir, giresun evden iş imkanları, giresun evde yapılabilecek işler, giresunda evde ek gelir imkanları, giresunda ne iş yapabilirim, giresunda yapılabilecek işler, giresunda ek iş imkanları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir